KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA VÝSTAVY VERONIKY HOLCOVÉ / WILD GAME / DIVOČINA s kurátorem Petrem Vaňousem

Srdečně zveme na poslední komentovanou prohlídku výstavou Veroniky Holcové WILD GAME / DIVOČINA s jejím kurátorem, Petrem Vaňousem ve čtvrtek 14. 9. v 18 hodin v Galerii Villa Pellé.

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA VÝSTAVY WILD GAME / DIVOČINA S VERONIKOU HOLCOVOU

Poslední příležitost setkat se s autorkou, malířkou a ilustrátorkou, Veronikou Holcovou osobně. Malířka se vrací do Kanady, kde v současnosti žije a vede zde i galerii, která zde prezentuje české umělce. Provede Vás svou výstavou a zodpoví všechny dotazy. Těšíme se.

Zde více.

ZAPIŠTE SVÉ DĚTI DO ZÁJMOVÝCH KROUŽKŮ V GALERII VILLA PELLÉ!

ZÁPIS DO KROUŽKŮ A UKÁZKOVÉ HODINY ZDARMA

Prázdniny ještě neskončily, ale v Galerii Villa Pellé máme již připravenu nabídku zájmových kroužků pro děti na nový školní rok 2017 / 2018. Pokračujeme s oblíbeným kurzem Nedělní škola umění hrou, opět se bude konat Ateliér Naše město ve spolupráci s Nadací Proměny Karla Komárka a novinkou je kurz filmové animace s Ultrafun Od flipbooku k filmu. Zveme na UKÁZKOVÉ LEKCE ZDARMA !

V případě zájmu se můžete registrovat zde.

Pro více informací nám napište - info@villapelle.cz nebo dilny@villapelle.cz

www.villapelle.cz

 

 

Veronika Holcová - Wild Game / Divočina - nová výstava v Galerii Villa Pellé

Nová výstava v Galerii Villa Pellé. Významná česká umělkyně Veronika Holcová po dlouhé době vystavuje opět v Čechách.

Obrazy divoké kanadské krajiny vytvořila Veronika Holcová ještě dříve, než se do Kanady přestěhovala. Výstava nabídne nejen srovnání doby „pre-kanadské“ a kanadské, ale i nové velkoformátové kresby a figurálními motivy. Vliv kanadského prostředí proniká do malířčiny tvorby přes nekonečný prostor, jiskřivě čisté světlo a ostré barvy, inspiraci nachází i v inuitských duších. Kurátorem výstavy je Petr Vaňous.

http://villapelle.cz/veronika-holcova-wild-game-divocina/

 

 

 

VR KOSMOPOLITA / poslední veřejný workshop k výstavě M. Šaška let č. 59/74

V neděli 18. 6. se bude ve Villa Pellé konat poslední doprovodný program k výstavě Miroslava Šaška let č. 59/74. Velice netradičně se s umělcem projdeme virtuálními kulisami jeho měst - nasadíme si VR brýle a vytvoříme vlastní život ve světových velkoměstech. Společně s Pixmanem si užijeme neuvěřitelné dobrodružství virtuálního světa mezi, ohraničeného pouze naší fantazií. Přijďte. Od 13 do 17 hodin. www.vrkosmopolita.cz

VEČER - KNIHY - TERASSA

Improvizované letní kino v zahradě Villa Pellé. V souvislosti s výstavou Miroslava Šaška představí mladí ilustrátoři ocenění stipendiem nadace Miroslava šaška knihy, které díky nadaci vytvořili, a svou tvorbu. Na terase bude probíhat malý knižní trh souvisejících ilustrovaných titulů vybraných malých nakladatelů. Můžete se těšit na kvalitní současnou ilustraci a obrazové knihy, malonákladové publikace a knižní speciality!

18 - 22h knižní trh malých nakladatelů
20 h improvizovaném prezentace ilustrátorů
21 h promítání animovaných filmů Filipa Pošivače + bonus: Juraj Horváth provede zájemce výstavou! Ilustrátoři: Tereza Říčanová, Dora Dutková, Nikola Hoření, Alžběta Zemanová, Lucie Lučanská, Magdalena Rutová, Jan Čumlivski, Juliána Chomová, Jindřich janíček, Filip Pošivač, Klára Zahrádková

Nakladatelé: Kudlapress, Bylo Nebylo, Take Take Take, NaPOLI, Linostock, Jan Čumlivski, Roe, Al+G UMPRUM

BOJÍTE SE TUŽKY? VEZMEME SI NŮŽKY.

Tvůrčí dílna s ilustrátorkou Michaelou Kukovičovou, autorkou knížek To je Praha, Lilinda Superhvězda atd.

Pár střihů sem a tam. Možná kolečko? Ale pořád je to ještě překvapení. Papír musíme celý rozložit! A pak trocha lepidla a je to! Co je to? Maska? Boxer? Křehká baletka na visutém laně? Tlusťoch nebo hubeňour?To se dozvíte, když přijdete a vyzkoušíte.

věk: neomezeno, délka: 90 min, max. počet dětí: 15 rezervace: dilny@villapelle.cz

NEDĚLNÍ ŠKOLA UMĚNÍ HROU: ISMY, ISMY, SAMÉ ISMY!

Malování bez pravidel?

Poslední kurz Nedělní školy v tomto školním roce. 


Pojďme si povídat o nejznámějších obrazech světa! Budeme se volně inspirovat pestrobarevnými obrazy fauvistů, silnými obsahy expresionisty Edwarda Muncha, obrazy průkopníka abstrakce Vasilije Kandinskeho,
nebo dílem kubisty Pabla Picassa. Staňme se na chvíli největšími malíři!

Otevřený kurz pro děti od 4 do 10 let.
Délka lekce 120 min, cena: 120 Kč/dítě.
Rezervace: dilny@villapelle.cz

Galerie Villa Pellé, Pelléova 10, Praha 6

CESTA KOLEM SVĚTA ZA 1,5 HODINY!

Další tvůrčí dílna k výstavě Miroslava Šaška let č. 59/74!

Vytvoříme společně komiksového hrdinu, se kterým pak procestujeme možná celý svět. Po souši, po vodě, pěšky, koňmo, autem, po vlastních i po cizích. A hlavně s Madlou a Bětou. Zkušené lektorky navedou děti zábavnou formou k vymyšlení vlastní postavy s jejími charakterovými vlastnostmi a děje, průběhu cesty. Vysvětlí, co je to komiks a spolu se pak každý do svého dobrodružství pustí. Děti pak odnesou vlastní příběh ve formě malého sešitu. Vycházíme z ilustrací M. Šaška, který brilantně zaznamenal nejen místa, kterými prošel, ale všímal si i jednotlivých lidí a jejich malých příběhů.

věk: 5-12 let délka dílny: 60 – 90 min max. počet dětí: 25
 lektorky: Alžběta Zemanová, Magdalena Rutová
 není nutno se rezervovat / pro info: dilny@villapelle.cz

Loterie - poznej svět!

Tvůrčí dílna k výstavě M. Šašek let č. 59/74 tuto sobotu od 15:00 v  Galerii Villa Pellé

Pojďte se zúčastnit naší jedinečné cestovatelské loterie! Kupte si los! Nebojte se, každý vyhrává. Děti, které se chtějí zapojit do hry, si koupí los. Peníze získají frotáží skutečných mincí na papír. K prohlédnutí jsou mince z Evropy, staré národní měny, ale i mince z jiných světadílů. Zakoupený los prozradí tajemství vaší cesty. Najděte si cíl cesty na mapě. Rozmyslete si, jaké zvolíte dopravní prostředky. Letadlem budete v cíli nejrychleji, ale neokusíte houpání velbloudích hrbů či pohyb mořských vln. Obstarejte si lístky na dopravní prostředky. Vydejte se na cestu, prostudujte si dalekou zemi pečlivě (na obrazech nebo v knihách Miroslava Šaška). Dávejte dobrý pozor, jak lidé žijí, co jedí, jak cestují, kde bydlí, kam chodí na výlety. Co se vám bude nejvíce líbit si poznamenejte dovnitř losu, máte tam místo na památeční obrázek nebo zprávu o vykonané cestě. Na závěr si můžete své znalosti ověřit zodpovězením otázek.

věk: 6-12, délka dílny: 60 - 90 min, max. počet dětí: 30

Rezervace: dilny@villapelle.cz

 

 

Literáti z naší čtvrti na veletrhu Svět knihy 2017

Ve spolupráci s veletrhem Svět knihy připravil spolek Porte v rámci projektu Literáti z naší čtvrti unikátní víkendový cyklus komentovaných literárních provázek. Poznejte literární minulost a současnost Prahy, kterou nenajdete v žádných průvodcích! Poslechněte si texty přímo na místech, kde vznikaly a ke kterým se vztahují. Během dvou až tří hodin vás se spisovateli, kteří zásadně ovlivnili podobu české i světové literatury, seznámí výrazné osobnosti českého literárního života. 


13. 5. 2017 od 11 hod. / Ivana Motýlová
Osobnosti české literatury na Vyšehradském hřbitově

sraz před vchodem na Vyšehradský hřbitov

13. 5. 2017 od 16 hod. /  Petr Pazdera Payne
Cizinec Camus v Praze

sraz na Starém Městě před domem v ulici Michalská 18

14. 5. 2017 od 11 hod. / Věra Koubová
Z příběhu do příběhu s Franzem Kafkou

sraz na náměstí Franze Kafky před jeho rodným domem U Radnice 5

14. 5. 2017 od 16 hod. / Daniel Razím
Jaroslav Seifert a všecky krásy Žižkova

sraz na Olšanském náměstí u kaple sv. Rocha před vchodem na Olšanské hřbitovy

Procházky jsou zdarma, předchozí registrace není nutná. Maximální počet účastníků 40. Informace o předchozích akcích festivalu Literáti z naší čtvrti i programu chystaném na podzim tohoto roku naleznete na zde.

 

 

NEDĚLNÍ ŠKOLA UMĚNÍ HROU: Imprese, východ, slunce aneb byl to Manet nebo Monet?

Ateliér Pellé zve na další Nedělní školu. Imprese, východ slunce obraz, který dal vzniknout impresionismu. Imprese, dojem, atmosféra, okamžik dané chvíle i citového rozpoložení, to vše se pokusíme přenést “malbou dotekem” na naše pomyslná malířská plátna. Pokusíme se z množství malých barevných papírků skládáním a lepením vytvořit výsledný obraz. Inspirováni impresionistickou hudbou se pokusíme namalovat melodii.

Nedělní škola umění je otevřený kurz pro děti od 4 do 10 let, délka lekce 120 min, cena: 120 Kč/dítě.
Rezervace nutné: dilny@villapelle.cz

Galerie Villa Pellé, Pelléova 10, 160 00 Praha 6