Poslední příležitost navštívit výstavu DIVOKÉ NAROZENINY MAXIPSA FÍKA

25.07.2016

HOUF / WAGNER / DVOŘÁK - 22. 6. od 19:00

22.06.2016

Prague Music Performance  Vás srdečně zve na další koncert v rámci Hudebního salonu 
Villa Pellé. Laureát Concertina Praga Matyáš Houf si ke spolupráci pozval renomované umělce Petra Wagnera a Filipa Dvořáka a připravili pro vás program s podtitulem  "Taneční hudba renesance a baroka" (Sammartini, Philidor, Forqueray, Bellinzani, Vivaldi, Couperin, Marcello).

22.6. od 19.00 ve Villa Pellé
Vstupné: 150/100 kč, rezervace vstupenek na: info@pmpif.org

Více informací o programu, zde.

MUMRAJ V ZAHRADĚ - Poslední nedělní tvůrčí odpoledne v rámci výstavy Divoké narozeniny Maxipsa Fíka aneb Jiří Šalamoun dětem

19.06.2016

MUMRAJ II. – NEDĚLNÍ TVŮRČÍ ODPOLEDNE V ZAHRADĚ
19. 6. / 14 – 17:30 / Galerie Villa Pellé

Pokračujeme v oslavách a vytváření zahradního maxikomiksu a maxipuzzle, vyrábíme hravá leporela. Animujeme krátké filmy s Ultrafun. S Tracyho tygrem se touláme po ulicích velkoměsta – vytváříme šablony a stříkáme na zeď. SViviánou na liáně pokračujeme v šití panenek – zábava překvapivě i pro kluky! Popovídat o životě s Maxipsem Fíkem si budete v 15.00 moci s Josefem Dvořákem, díky jehož hlasu je hrdina Rudolfa Čechury doslova nesmrtelný. Nejen pro nejmenší jsou připraveni Ententýky a jejich nová atrakce, skvělá Kuličkárna! Opět je tu i tajemný MagicBox a jeho digitální tužky. O tom, jak si správně čistit zuby a jakým kartáčkem, nám ve 14.30 poví odborníci z Profimed. Komu by náhodou chyběl pohyb, může vyzkoušet nejrůznější skákadla s Hopsej.cz nebo sev 16.00 podívat na skvělou hopsací show. Pro všechny věkové kategorie.

Vstupné: 90 Kč

Galerie Villa Pellé, Pelléova 10, Praha 6 / 3 min od stanice metra Hradčanská

Komentovaná prohlídka výstavy Divoké narozeniny Maxipsa Fíka aneb Jiří Šalamoun dětem

16.06.2016

Kurátor výstavy, PhDr. Jan Rous a zároveň editor první monografie Jiřího Šalamouna nedávno oceněné Zlatou Stuhou IBBY, provede výstavou společně s grafikem monografie a scénografem výstavy, Lubošem Drtinou.

Nedělní UltraFun ve Villa Pellé - aneb přijďte si vtvořit svůj animovaný film

05.06.2016

Neděle, 5. 6. ve výstavě Divoké narozeniny Maxipsa Fíka

Chcete zažít UltraFun? Toužíte natočit si svůj vlastní animovaný film, ať už je kreslený, nebo plastelínový? V hlavní roli může být Fík, Poslední Mohykán, Hobit či Tracyho tygr!

Více informací: www.villapelle.cz

MICHAL HROMEK CONSORT

31.05.2016

Srdečně zveme na koncert souboru MICHAL HROMEK CONSORT
v úterý, 31. 5. od 19:30 ve společenském sále Villa Pellé.

Jakub Klár – flétna, whistle
Michal Hromek – kytara
Daniel Mikolášek – bicí, zpěv, zobcová flétna

jako hosté vystoupí:

Hana Horká a Petra Kohoutová – zpěv
Matěj Kroupa – viola, housle

Zazní původní písně na verše moderních českých básníků (B. Reynek, J. Kainar, P. Kolmačka …), Písně k loutně od Petra Ebena, irské balady a tance i původní instrumentální skladby.

DIVOKÉ NAROZENINY MAXIPSA FÍKA - aktuální akce

24.05.2016

Tento týden srdečně zveme na dvě akce, spjaté s výstavou DIVOKÉ NAROZENINY MAXIPSA FÍKA aneb JIŘÍ ŠALAMOUN DĚTEM, která se koná v Galerii Villa Pellé (Pelléova 10, Praha 6) až do 12. července.

V úterý 24. 5. se od 17:30 můžete těšit na přednášku, kterou pronese kurátor sbírky plakátů Terryho ponožky, Pavel Rajčan - ČESKOSLOVENSKÝ AUTORSKÝ FILMOVÝ PLAKÁT V SOUVISLOSTECH.

Ve čtvrtek 26. 5. od 18: 00 proběhne přímo v galerii komentovaná prohlídka výstavy s kurátorem JANEM ROUSEM.

Další akce zde.

 

 

Maxipes ve Světě knihy a tvůrčí dílna ve Villa Pellé

14.05.2016

Míříte-li o víkendu na veletrh Svět knihy, nezapomeňte se v sobotu od 17 do 19 zastavit v Klubu Jižních šampionů, kde lektorka Mirka Vitásková vede tvůrčí dílnu pro děti od 4 let. Nepůjde jen o Maxipsa Fíka, ale potkat se můžete i s Panem Tau, Posledním Mohykánem či Hobitem.

Pokud nevíte co s nedělním odpolednem, neváhejte a dorazte 15. 5. do Villa Pellé! Od 14 do 16 hodin tu bude probíhat tvůrčí dílna PANÁČEK s Miladou Gabrielovou. Budete si moci vytvořit svého papírového tahacího panáčka. Za cenu vstupného!

Více na www.villapelle.cz.

DIVOKÉ NAROZENINY MAXIPSA FÍKA

10.05.2016

aneb Jiří Šalamoun dětem

 Galerie Villa Pellé, Pelléova 10, Praha 6

Jiří Šalamoun je zřejmě nejvýznamnějším českým ilustrátorem druhé poloviny dvacátého století. Jeho expresivní ilustrace na hranici grotesky a nezaměnitelný rukopis provázejí již několik generací. Proslavil ho zejména Maxipes Fík, známá pohádková postava spisovatele Rudolfa Čechury, která se letos dožívá 40 let. V roce 1976 se Fík poprvé objevil na televizní obrazovce a od té doby je stálou součástí večerníčků. Výstava ale nezapomíná ani na další hrdiny – nechybí Pan Tau, Poslední Mohykán, Hobit či Tracyho tygr. Připravena je řada lektorských programů, tvůrčích dílen, besed a čtení. Programy jsou pochopitelně určeny i dospělým, stejně jako Šalamounovy ilustrace dětem nelze považovat výlučně za „dětské“.

Srdečně zveme do Galerie Villa Pellé od 10. 5. do 12. 7. 2016.