TOMÁŠ LAMPAR / JOSEFA ŠTĚPÁNKOVÁ - BYTOSTI - Komentovaná prohlídka výstavy

Galerie Villa Pellé, 13. 10. v 18:00

Malý výlet do zásvětí aneb kterak zachytit sílu, jíž Tomáš Lampar říká tajemně: všezahnující Spirit. Dozvíte se, jak Josefa Štěpánková prostřednictvím svých kreseb komunikovala se svými zemřelými příbuznými, jak Tomáš Lampar zaznamenává jevy, které k němu přicházejí, aniž by měl tušení odkud, ale také, jak si připravuje přírodní pigmenty a vlastní uhly pro kreslení, co to je enkaustika a jak náročné je vytvořit ji. Těšíme se na Vás!

Ornament, světlo a kaligrafie - komentovaná prohlídka výstavy

Galerie Villa Pellé, Pelléova 10

Srdečně zveme na komentovanou prohlídku výstavy Ornament kaligrafie a světlo v Galerii Villa Pellé s kurátorkou Petrou Pollákovou, ve čtvrtek 28. 4. od 18:00.

Zastoupení autoři: Jana Babincová, Ondřej Boušek, Patrik Hábl, Milan Houser, Radana Lencová, David Medek, Marek Meduna, Petr Pastrňák, Petr Písařík, Ismail Said, Veronika Selingerová, Evžen Šimera, Karel Štědrý, Diana Winklerová, Martina Žílová.

Pro nás výjimečná a silná sestava, stojí za to shlédnout dohromady. Srdečně zveme.

Více informací: http://villapelle.cz/zememi-ornamentu-ornament-kaligrafie-svetlo/

ZEMĚMI ORNAMENTU – ORNAMENT, KALIGRAFIE A SVĚTLO

Galerie Villa Pellé

Výstava a festival, 22. 4. – 2. 5. 2016

Villa Pellé tentokrát patří krátkodobé akci, která vzniká spojením sil islámských států a českého současného umění. V krátkém čase vznikl projekt, jehož jednotícím prvkem se stal ornament, symbol překračující nejen hranice jednotlivých lidských kultur, ale člověka vůbec. Ornament tvoří jeden ze základů všech velkých civilizací. Není to pouze umělecký výzdobný prvek, ale především mimořádně složitá entita, nesoucí v sobě množství složitých informací z mnoha oblastí lidské kultury a psychiky. V ornamentu jsou zakódovány nejrůznější náboženské, filosofické, estetické, ale také emocionální roviny. Proto ornament představuje jeden z univerzálních klíčů k pochopení člověka a jeho údělu na tomto světě. Je vše spojujícím prvkem, volně přecházejícím z jedné kultury do druhé. Sjednocující sílu ornamentu reflektuje také současná prezentace tradičního umění islámské kulturní oblasti a na ni volně navazující výstava současného umění, která klade důraz na různorodě pojaté téma ornamentu a jeho duchovní symboliky. Ornamentální struktury jako východisko rozmanitých formálních přístupů nebo ikonografických témat, jsou zde v mnoha případech také transkulturními symboly, sjednocujícími západní a asijskou, zejména islámskou vizuální tradici.

 

Vystavují umělci:
Jana Babincová, Patrik Hábl, Milan Houser, Radana Lencová, Marek Meduna, Petr Pastrňák, Petr Písařík, Ismail Said, Veronika Selingerová, Evžen Šimera, Karel Štedrý, Diana Winklerová, Martina Žílová

 DOPROVODNÝ PROGRAM / ACCOMPANYING PROGRAMME

  1. 04. | 14.00 | Živý ornament – vytvořte si svoji dekorativní lampu nebo vitráž z recyklovaných materiálů. Tvůrčí dílna s Radanou Lencovou
  2. 04. | 14.00 – 16:00 | Koláž a ornament – výtvarná dílna s MgA. Miladou Gabrielovou
  3. 04. | 18.00 | Koberec jako plocha pro ornament – přednáší Zdeňka Klimtová

28. 04. | 18.00 | Komentovaná prohlídka výstavy – s kurátorkou Petrou Pollákovou

 

 

MINI – DĚTSKÝ PRODEJNÍ FESTIVAL

6. - 10. duben, Villa Pellé

První ročník festivalu mini představí nejžhavější novinky i generacemi ověřené ikony. Nabídne hračky, nábytek, oblečení, publikace a doplňky pro děti i jejich rodiče, vybrané od českých designérů a značek a z obchodů působících na domácím trhu.  Bohatý doprovodný program, dětský koutek.

Více info: http://villapelle.cz/mini-detsky-prodejni-festival-od-6-do-10-dubna-v-cele-vile/

nebo:

http://festivalmini.cz/

Justin Lavash ve Villa Pellé

Hudební salon Villa Pellé pokračuje! Přijďte 30. 3. od 19:00 na koncert

Justina Lavahse

Skvělý britský písničkář žijící v Praze, vytvořil spojením folku, blues a jazzu dynamický styl, který doplňuje charismatickým  soulovým hlasem. V současnosti spolupracuje s Lenkou Dusilovou,  Michalem Horáčkem, Monikou Načevou, Vladimírem Mertou či skupinou Sunflower Caravan.

Pořádá Prague Music Performance.

Více: info@villapelle.cz / vstupné k dostání ve Villa Pellé.

OBRAZY Z IPADU

SETKÁNÍ S UMĚLCEM ŠTĚPÁNEM VRBICKÝM, KTERÝ NÁM PŘEDVEDE, CO VŠECHNO UMÍ TABLET
20. 3. OD 14:00, Galerie Villa Pellé

Tvůrčí dílna v rámci výstavy SPLENDID ISOLATION. Umělec, jehož obvyklým nástrojem je pastelka či pastel, bude tentokrát kreslit prstem v aplikaci pro tablet. Určeno pro všechny majitele tabletu, kteří by rádi objevili nové či další možnosti “digitální kresby”.

Rezervace na e-mailové adrese: info@villapelle.cz

Připraveno ve spolupráci s Týdeníkem Dotyk.

STARÝ DOLNÍ ŽIŽKOV - Literáti z naší čtvrti zvou na druhou komentovanou procházku

Předem se doslova obrníme odvahou, protože přes veškeré snahy je spodní část Žižkova sídlem nejen bohémským a romantickým, ale také chudým a v podstatě se tak trochu rozpadajícím. Od místa našeho setkání se přesuneme tramvají až k hlavnímu nádraží, odkud vyrazíme na dolní konec ulice Husitské, kde budeme míjet nejen domy, kde žili Utitz a Medek (U památníku 1900), posléze pak vzpomeneme Jaroslava Haška v ulici Jeronýmově (8) či Milenu Jesenskou na Prokopově náměstí. Podíváme se posléze do ulice Orebitské, kde opět spatříme jedno z Utitzových bydlišť, abychom, nedaleko zavzpomínali v ulici Husinecké  na Jaroslava Žáka. U Rajské zahrady se nám samozřejmě připomene jeden z intelektuálních geniů, V. V. Štech, abychom potom uzavřeli druhou procházku vzpomínkou na Jaroslava Seiferta a Vladimíra Neffa, to vše na horní Seifertově ulici.

 

Druhá procházka po literárním Žižkově s Josefem Vomáčkou se koná ve čtvrtek, 17. 3. v 15 hodin, sraz u vchodu KC Vozovna.

Rezervace emailem: info@porteos.cz

LITERÁRNÍ OLŠANY

Netradiční procházka Olšanskými hřbitovy s výkladem PhDr. Tomáše Vučky, který přiblíží osudy literátů, kteří jsou zde pochovaní, a připomene jejich tvorbu. Předposlední procházka z letošního druhého ročníku Literáti z naší čtvrti je výjimečná právě zaměřením na osobnosti literárního světa posledních sta let. Srdečně zveme.

čtvrtek, 10. 3. v 15 hodin, sraz před hlavním vchodem do Olšanských hřbitovů z Vinohradské ulice

SVĚT Z PENÁLU, ANEB JE ZÁTIŠÍ OPRAVDU TICHÉ?

Tvůrčí dílna pro děti a jejich rodiče

neděle, 6. 3. od 14:00 do 15:30, Galerie Villa Pellé

Co všechno se schovává u nás doma, potichounku se krčí v koutku či po nás pokukuje ze stolku? Jaká kouzla umí pastelky, tužky, propisky a mikrotužky schované v obyčejném penále? Galerijní animace nás provede tichým a zároveň kouzelným světem našich domácích zátiší. Přijďte si do Villa Pellé hrát, objevovat a tvořit!

Výstava SPLENDID ISOLATION je přehlídkou nejnovější tvorby tří kreslířů, Štěpána Vrbického, Jiřího Štourače a Tomáše Smetany, které spojuje právě virtuózní technika kresby – používají pastelky (Vrbický), uhel (Štourač) a mikrotužku (Smetana). Kreslí a malují výjevy ze svého okolí a tak oživují zátiší jako lehce opomíjenou výtvarnou formu.

SPLENDID ISOLATION - komentovaná prohlídka výstavy

Srdečně zveme do Galerie Villa Pellé na druhou komentovanou prohlídku výstavou

SPLENDID ISOLATION
Vrbický / Smetana / Štourač

3. března od 18:00

s kurátorkou výstavy Kateřinou Černou a jedním z autorů, Tomášem Smetanou.

Více informací: http://villapelle.cz/splendid-isolation-aneb-z-ustrani-do-galerie/

 

 

DORA BONDY v Písecké bráně

Další z koncertů cyklu JAZZ GATE, který představuje mladé hudebníky, známé i nové tváře.

Dora Bondy

2. 3. od 19:00

Charismatická zpěvačka a skladatelka Dora Bondy  se svojí akusticky laděnou kapelou  zahraje pestrou směs popu, jazzu a latinsko-americké hudby. Známe ji z projektů OhJeez, Larika, Forbidden Fruit, the Geoff Tyson Band, HyperSin.

Vstupné dobrovolné!

NEDĚLNÍ TVŮRČÍ DÍLNA - SVĚT Z PENÁLU aneb JE ZÁTIŠÍ OPRAVDU TICHÉ?

Výstava Splendid Isolation dětem - Galerie Villa Pellé zve na již tradiční tvůrčí dílnu určenou dětem (a jejich rodičům). 

21. února a 6. března, od 14:00 do 15:30

Co všechno se schovává u nás doma, potichounku se krčí v koutku nebo po nás pokukuje ze stolku? Jaká kouzla umí pastelky, tužky, propisky a mikrotužky schované v obyčejném penále? Galerijní animace nás provede tichým a zároveň kouzelným světem našich domácích zátiší. Přijďte si hrát, objevovat a tvořit!

Páteční dopolední dílny pro školy na objednání. Pro více informací: info@villapelle.cz nebo na tel.: 725 537 142